thm_websiteTheme.pageTitleBackground
Ogrody - obiekty sakralne
Ikonka Ogrody - obiekty sakralne
Oferta

Ogrody - obiekty sakralne

Nie skłamiemy, twierdząc, że w ogrodach, wśród natury zawsze czujemy się wyjątkowo. Nie wiemy jednak, czy to za sprawą ciszy, która kryje się w każdym zakamarku, a może tego, że od zawsze człowiek był bardzo silnie związany z przyrodą?

Nie bez powodu przecież w Panu Tadeuszu, Telimena nazywa las świątynią dumania. Ogrody zakładane przez nas przy obiektach sakralnych mają podkreślać sferę sacrum, a tym samym stać się nieodłączną częścią parafii.

Zakładanie ogrodów przy kościołach często wiąże się z zaprojektowaniem stref i miejsc, które sprzyjać będą modlitwie i kontemplacji. Bardzo ważna jest przy tym współpraca z daną parafią, bo architektura ogrodowa powinna być spójna z obiektami już istniejącymi. Projekty mogą obejmować wytyczenie specjalnych miejsc takich jak Droga Krzyżowa, ołtarze polowe, figury religijne, czy kamienie pamiątkowe.

Ważny jest dla nas odpowiedni dobór roślin i rozwiązań przestrzennych, tak by w ogrodzie sferę sacrum można było poczuć na każdym kroku. Projektujemy także ogrody biblijne, które swoim charakterem mają nawiązywać do roślinności, występującej w Piśmie Świętym.

Przykładowe zdjęcie w artykule

Wszystkich zadań podejmujemy się z przyjemnością, dobierając również oświetlenie ogrodów, wytyczając ścieżki ogrodowe. Projektujemy także oczka wodne, strumyki i fontanny.

 

Zobacz nasze realizacje
Zobacz realizacje
Partnerzy
Partner logo
Partner logo
Partner logo
Partner logo
Partner logo
Partner logo
Partner logo